Fotografia to Twoja pasja, w której chcesz się rozwijać? Skorzystaj z okazji i weź udział w Pstrykaliadzie, czyli szeregu bezpłatnych warsztatów i prelekcji organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Pstrykaliada odbędzie się w dniach od 16 do 19 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Aby wziąć w niej udział wystarczy zarejestrować się do 11 marca na stronie Konkursu www.okfs.art.pl.

Harmonogram tegorocznej edycji:

16 marca (poniedziałek)
Fotografia reportażowa – 11:40-13:10, sala 215 bud.B.
Ważniejszy jest kadr i kompozycja, czy przekazanie emocji? Zdjęcie zrobione profesjonalnym aparatem, czy telefonem? Czy fotograf powinien być dobrym psychologiem? Na te i wiele innych pytań odpowie Tomasz Jodłowski.

17 marca (wtorek)
Fotografia kreacyjna. Między widocznym a niedopowiedzianym – 11:30-13:10. Sala 213 bud.B
Na tym szkoleniu dowiesz się jak fotografia kreacyjna może stworzyć wyjątkową rzeczywistość. Anna Andrzejewska pokaże jak realizować i nie bać się własnych pomysłów, które siedzą w głowie.

Fotografia uliczna – 13:30-15:00. sala 143 bud. A
Marcin Górski opowie o fotografii ulicznej, o fotografowaniu w podróży, w tym o portrecie ulicznym. Dowiemy się także jak pokazywać i komentować rzeczywistość za pomocą zdjęć. Dodatkowo Ci, którzy mają już dobre fotografie w swoim dorobku dowiedzą się w jaki sposób je wybrać i zaprezentować.

18 marca (środa)
Warsztaty makijażu z Oriflame. Jak wyeksponować piękno? – 9:40-11:30 sala 422 bud.B.
Makijaż fotograficzny to jeden z najtrudniejszych rodzajów makijażu. Jeżeli chcesz poznać tajniki tego makijażu, to warsztaty z Oriflame są właśnie dla Ciebie.

19 marca (czwartek)
Warsztaty makijażu z Oriflame. Fotograf też musi dobrze wyglądać! – 9:50-11:30, sala 143 bud.A.
Chcesz zdobyć umiejętność samodzielnego wykonywania makijażu? Konsultantki Oriflame podpowiedzą Ci nie tylko w jakich kolorach będziesz dobrze wyglądała, ale także pomogą dobrać kosmetyki. Dodatkowo sama spróbujesz podkreślić wszystkie swoje atuty pod czujnym okiem specjalistek.

Więcej informacji na stronie Konkursu www.okfs.art.pl w zakładce Warsztaty.