logo ae katowiceW poniedziałek 16 października o godz. 11:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach nastąpi oficjalne otwarcie strefy studenckiej od Google (bud. A, ul. Bogucicka 3, I piętro). To nagroda, którą wygrał uniwersytet, zwyciężając w Rankingu Uczelni Internetowych Rewolucji Google w październiku ubiegłego roku. Wtedy najwyższy odsetek studentów tej uczelni uzyskał poświadczający umiejętności cyfrowe certyfikat od Google i IAB Europe. 
logo ae katowiceWraz z początkiem nowego roku akademickiego Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach udostępnił oficjalną aplikację mobilną dedykowaną studentom i kandydatom. Nowa aplikacja cieszy się sporym zainteresowaniem - tylko w pierwszym tygodniu została pobrana ponad 1300 razy! Plany zajęć, informacje kontaktowe wykładowców i ogłoszenia z dziekanatów - to i wiele więcej w zaledwie kilka sekund.
Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe na UŚ w KatowicachDo rozpoczęcia roku akademickiego 2017/2018 został oficjalnie jeszcze miesiąc. Uniwersytet Śląski w Katowicach postanowił wykorzystać ten wolny czas i zaprosić uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w zajęciach i wykładach, których celem będzie popularyzacja nauki. W ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego odbywać się będą cztery inicjatywy: Osobliwości Świata Fizyki, Biorobotyka, Spotkania z nauką i Niesamowita historia ludzkości.
Drugi nabór na studia I stopnia stacjonarne na UE KatowiceUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach ogłasza drugi nabór na studia pierwszego stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, na rok akademicki 2017/2018. Kandydaci mają czas na zarejestrowanie się w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym i dokonanie opłaty rekrutacyjnej do 14 września 2017 roku.
PS logo nowePolitechnika Śląska docenia młodych i zdolnych! Od roku akademickiego 2017/2018 na uczelni rusza program mentorski dla tegorocznych kandydatów Rozwiń skrzydła! Celem programu jest rozwinięcie potencjału wśród najlepszych młodych studentów, wspieranie ich rozwoju osobistego i przygotowanie ich w trakcie studiów po podjęcia ciekawej i dobrze płatnej pracy.
logo ae katowice19 czerwca rozpoczął się Tydzień Ekonomii Społecznej, który potrwa do 23 czerwca. Wydarzenie organizowane jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego Jego głównym celem jest promowanie zasad ekonomii. Tydzień Ekonomii Społecznej rozpocznie konferencja organizowana we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.
infomeetJuż 20 maja w sobotę w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się kolejna edycja z cyklu InfoMEET, organizowana z myślą specjalistach branży IT oraz studentach, którzy w przyszłości chcieliby rozpocząć karierę w tej dziedzinie. Uczestnicy będą mogli wysłuchać kilkunastu prelekcji, które poprowadzą specjaliści IT, a także wziąć udział w warsztatach.
phoca thumb s pslogoJuż 30 marca w piątek odbędzie się wyjątkowy dzień otwarty na Politechnice Śląskiej. Dzień Otwarty Dla Dziewczyn to wydarzenie przygotowywane specjalnie z myślą o kandydatkach na studia techniczne i inżynierskie.
W środę oraz czwartek 29 i 30 marca w godz. od 9:00 do 13:00 na Uniwersytet EkonomicznyM w Katowicach odbędą się Dni Otwarte. Punkt startowy mieści się w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych przy ul. Bogucickiej 5. W tych dniach kandydaci na studia zwiedzą kampus, porozmawiają z absolwentami uczelni, którzy połączą się z nimi prosto z Tajwanu czy Birmy, wezmą udział wykładach, spotkają się ze studentami i pracownikami oraz dowiedzą się więcej o interesujących ich kierunkach studiów.
logo targi 150x150Jesteś w szkole średniej i nie wiesz jeszcze, jakie studia będą dla Ciebie najlepsze? Jak wybrać kierunek studiów dostosowany do Twoich umiejętności? Weź udział w Targach „Edukacja” w katowickim Spodku, które odbędą się już od 21 do 23 marca. To okazja dla przyszłych kandydatów na studia do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski.
infomeetJuż 17 maja w Katowicach, w hotelu Monopol odbędzie się kolejna edycja BEZPŁATNEJ KONFERENCJI IT i targów kariery InfoMEET. W programie przewidziane są prelekcje specjalistów zakresie IT i programowania, które będą dotyczyć takich zagadnień jak: tworzenie oprogramowania, software’u, a także przygotowywania CV. Jeśli jesteś zainteresowany, nie może Cię tam zabraknąć!
WampiriadaWampiriada to coroczny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów organizowany na terenie całej Polski, propagujący honorowe krwiodawstwo. Tej jesieni na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach akcja zaplanowana została na 23 listopada.
infoMeetlogo8 października w Katowicach odbędzie się konferencja IT i targi kariery InfoMEET. Program obejmuje ciekawe wykłady, które zostaną poprowadzone przez doświadczonych programistów i pracowników działów IT. Podczas konferencji odbędą się również warsztaty o wymiarze praktycznym. Konferencja InfoMeet została przygotowana z myślą o osobach, które chcą wymienić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą. Udział w wydarzeniu umożliwia również nawiązanie nowych relacji biznesowych z przedstawicielami firm.
InfoMEET to konferencja branży IT i targi pracy jednocześnie. To cykl wydarzeń, który każdego roku odbywa się w miastach w całej Polsce. Edycja katowicka odbędzie się już 23 kwietnia (sobota) w Hotelu Monopol w Katowicach. Udział jest bezpłatny.
Dzień Otwarty na Politechnice Śląskiej8 kwietnia odbędzie się tegoroczny Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Spotkanie dla tegorocznych maturzystów i uczniów klas młodszych rozpocznie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym przy ul. Konarskiego 18B o godz. 10:00. Każdy zainteresowany będzie mógł poznać szczegółowo zasady rekrutacji na studia i ofertę edukacyjną na rok akademicki 2016/2017.
Chcesz stoczyć walkę ze studentami o miano najlepszego studenta RP? Zgłoś się do Studenckiego Nobla. "Niemożliwe" jest osiągalne.
12. Festiwal Nauki w Dąbrowie GórniczejNa uczestników tegorocznej edycji Festiwalu Nauki czeka blisko 80 spotkań, które między 14 a 20 marca odbędą się w Dąbrowie Górniczej. Każdemu z festiwalowych dni towarzyszy inny motyw przewodni, m.in. zdrowie, bezpieczeństwo, technologia, pieniądz oraz miłość. Organizatorami wydarzenia są: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.
wampiriada2013Nie musisz być superbohaterem, żeby ratować innym życie. Wystarczy trochę Twojej krwi. Dla Ciebie prosta czynność i trochę czasu – dla innych żyć albo nie żyć.
katowice2016Oferty 60 uczelni i szkół pomaturalnych z Polski i zagranicy, warsztaty o maturze i studiach, spotkania z doradcami zawodowymi – to wszystko znajdziesz w katowickim „Spodku” podczas XVIII Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych „EDUKACJA 2016”, już 8-10 marca. Przyjdź i zwiększ swoje szanse na gładkie przejście ze szkoły na studia.
Oddanie krwi nic nie kosztuje, a dla potrzebujących może być bezcennym darem życia. Właśnie dlatego Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zachęca nie tylko studentów, aby podzielić się swoją krwią podczas kolejnej edycji Wampiriady