"Nie Zamykajcie Serc" - Studencka inicjatywa charytatywna? Pospolite ruszenie żakowskich serc? Przyjaźń, dobroczynność i rock'n'roll? Z całą pewnością. Przymiotów lista zamknięta? W żadnym wypadku!
 
Mobilizację studenckich serc rozpoczęli w tym roku od zakrojonej na szeroką skalę zbiórki słodyczy. Niebagatelny sukces akcji pozwolił namalować gros uśmiechów na twarzach dzieci doświadczonych przez los. Mimo victorii, studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, zgromadzeni w ramach Niezależnego Zrzeszenia Studentów nie spoczywają na laurach...
 
Tuż po zakończonej sesji egzaminacyjnej projekt "Nie Zamykajcie Serc" nabiera rozmachu. Wszystko za sprawą Przeglądu Kapel Studenckich, przy okazji którego zgromadzona publiczność będzie mogła zawalczyć o gwiazdorskie gadżety. Organizatorzy oczekują na zgłoszenia kandydatów w terminie 15.02 - 22.03 bieżącego roku. Co warte podkreślenia, na każdego śmiałka czeka nagroda gwarantowana - możliwość rozkochania w swej twórczości rzeszy studentów wszystkich śląskich uczelni. Zaś zwycięzcy wyniosą na tarczy atrakcyjne nagrody. A zatem, bagnet na gitarę i do boju!