logo ae katowiceWraz z początkiem nowego roku akademickiego Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach udostępnił oficjalną aplikację mobilną dedykowaną studentom i kandydatom. Nowa aplikacja cieszy się sporym zainteresowaniem - tylko w pierwszym tygodniu została pobrana ponad 1300 razy! Plany zajęć, informacje kontaktowe wykładowców i ogłoszenia z dziekanatów - to i wiele więcej w zaledwie kilka sekund.

Jak podaje uczelnia, ponad 30% odwiedzających stronę UE w Katowicach korzysta z urządzeń mobilnych. To właśnie z myślą o nich uniwersytet stworzył darmową aplikację, dzięki której szybko i wygodnie można sprawdzić najważniejsze informacje dotyczące studiowania, ustawić powiadomienia o zbliżających się zajęciach czy znaleźć dane kontaktowe do wykładowców. Aplikacja jest także dedykowana kandydatom na studia oraz nowym studentom - w aplikacji znajdują się takie udogodnienia jak wskazówki dotyczące poruszanie się po kampusie, a także po całych Katowicach. Mapa kampusu z oznaczeniem budynków i parkingów, przewodnik po Śląsku czy dojazd do Katowic to tylko kilka pozycji z listy. Co ważne, aplikacja jest dostępna w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim i rosyjskim.

Najnowsze rozwiązanie w postaci UEKatGuide pozwala użytkownikom na udogodnienia dostępne w najpopularniejszych aplikacjach – m.in.:
  • dodawanie informacji do kalendarza,
  • personalizacja głównego panelu informacyjnego,
  • otrzymywanie interesujących powiadomień typu „push”.

UEKatGuide to nie pierwsza aplikacja mobilna uniwersytetu. Pod koniec 2014 r. powstała pierwsza aplikacja, która w każdej chwili i dowolnym miejscu zapewniała dostęp do aktualnych informacji i wydarzeń na uczelni. W lutym 2016 r. UE Katowice oddał z kolei do użytku Platformę „Ambasadorzy Zagraniczni”, która ma także swój odpowiednik w postaci aplikacji mobilnej „Alumni UEKatowice”. Dzięki niej przyszli studenci z zagranicy - i nie tylko - mogą porozmawiać we własnym języku o uczelni, życiu studenckim, a także o studiowaniu na Śląsku. Pomagają im w tym ambasadorzy – absolwenci uniwersytetu z całego świata, których w łatwy sposób można odnaleźć na mapie i bezpośrednio się z nimi skontaktować.
UEKatGuide app
Jak studenci oceniają aplikację?

Gabriela: „Łatwy w obsłudze interfejs, ciekawa możliwość sprawdzenia cen hoteli w mieście czy słowniczek dla obcokrajowców.”
Marek: „Świetna aplikacja, polecam wszystkim studentom!!!”
Aleksandra (absolwentka UE Katowice): „Z punktu widzenia absolwenta, super pomysł”
Patrycja (absolwentka UE Katowice): „dobry pomysł :) za moich czasów niestety nie było :)”

Jak studiuje się na UE w Katowicach? Sprawdź tutaj.