Dzień Otwarty na Politechnice Śląskiej8 kwietnia odbędzie się tegoroczny Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Spotkanie dla tegorocznych maturzystów i uczniów klas młodszych rozpocznie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym przy ul. Konarskiego 18B o godz. 10:00. Każdy zainteresowany będzie mógł poznać szczegółowo zasady rekrutacji na studia i ofertę edukacyjną na rok akademicki 2016/2017.

W trakcie Dnia Otwartego tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2016/2017. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. jakie kierunki studiów – techniczne oraz nietechniczne – proponuje 18 jednostek Politechniki Śląskiej, działających na terenie Gliwic, Katowic, Zabrza, Rybnika i Sosnowca.

Uczestnicy spotkania poznają ponadto ogólne zasady rekrutacji na poszczególne kierunki studiów i upewnią się, jakie przedmioty należy zdawać na egzaminie maturalnym, by wziąć udział w procesie rekrutacyjnym na Politechnikę Śląską. Oprócz tego będą mieli okazję odwiedzić wybrane wydziały zlokalizowane na ternie gliwickiego kampusu, porozmawiać ze studentami i wykładowcami, poznać zaplecze laboratoryjne i przekonać się jak na co dzień funkcje jedna z największych uczelni technicznych w Polsce. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się także z efektami prac studenckich kół naukowych działających na uczelni oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w uczelnianej fotobudce.

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej Politechniki Śląskiej

Ramowy harmonogram Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej:
10:00 – oficjalne powitanie i rozpoczęcie Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej przez władze uczelni (aula A)
10:10 – prezentacja oferty edukacyjnej Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2016/2017 (aula A)
10:40 – omówienie procesu rekrutacji na studia (aula A)
11:00 – spotkania na stoiskach informacyjnych z przedstawicielami wydziałów (parter) oraz studenckich kół naukowych działających na Politechnice Śląskiej (I piętro)
12:00 – zwiedzanie wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (I tura)
13:00 – zwiedzanie drugiego wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (II tura)
14:00 – zakończenie.

Od osób chcących wziąć udział w Dniu Otwartym Politechniki Śląskiej nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. W razie pytań związanych w wydarzeniem prosimy o kontakt z Działem Promocji Politechniki Śląskiej, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr. 32 237 19 69.

Zachęcamy do zapisania się na wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/575062872660172/

Politechnika Slaska Dzien Otwarty 2016