unnamedMaturzyści, którym na egzaminie dojrzałości powinęła się noga z matematyki mogą przygotować się do sierpniowej poprawki pod okiem wykładowców z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W poprzednich edycjach Pogotowia Maturalnego WSB wzięło udział ponad 100 uczniów z terenu województwa śląskiego.

W tym roku egzaminu z matematyki nie zdał co piąty uczeń przystępujący do matury. - Wiem, że dla wielu z nich to osobista porażka. Radzę jednak, by spojrzeć na niezdaną maturę z matematyki w kategoriach potknięcia, które da się naprawić. Wystarczy kilka tygodni intensywnej pracy – uspokaja Dominik Penar, prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. - Najważniejsze to nie odkładać egzaminu poprawkowego na następny rok, ale wykorzystać nadchodzące dni na naukę. Intensywny kurs poprawkowy to szansa na usystematyzowanie wiedzy i powtórkę materiału – podkreśla przedstawiciel uczelni.

Dla wszystkich uczestników kursu, którzy w sierpniu poprawią wynik matury, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej przygotowała specjalną ofertę – gwarancję miejsca na dziennych studiach dofinansowanych, na kierunku wybranym przez kandydata. W ramach programu „Wsparcie na starcie” studenci przez pierwszy rok nauki zapłacą za czesne jedynie 100 zł miesięcznie. W swojej ofercie uczelnia posiada 13 kierunków i ponad 60 specjalności.

Aby zapisać się na intensywny kurs z matematyki wystarczy zarejestrować się, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej projektu: http://www.wsb.edu.pl/pogotowiematuralne