Rekrutacja na studia w WSBW Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziałach Zamiejscowych WSB w Cieszynie, Krakowie, Olkuszu i Żywcu rozpoczęła się właśnie rekrutacja na studia w roku akademickim 2015/2016. Na kandydatów czeka aż 13 kierunków studiów inżynierskich, licencjackich i magisterskich.

Nowe kierunki i specjalności
Mając na uwadze zapotrzebowanie pracodawców i studentów WSB w Dąbrowie Górniczej uruchomiła nowe specjalności, na których będą kształcić się przyszłe kadry firm analitycznych, informatycznych, międzynarodowych koncernów, domów mediowych, agencji kreatywnych i in.

Wśród nowości na kierunku Socjologia warto zwrócić uwagę na specjalności: analityk mediów społecznościowych, nowe media i grafika użytkowa, techniki sprzedaży i negocjacje w biznesie. Studenci kierunku Zarządzanie mogą wybrać, m.in. zarządzanie finansami i inwestycje giełdowe, zarządzanie i promocja w sporcie. Z kolei przyszli filolodzy mogą zainteresować się specjalnością: język angielski w biznesie i turystyce.


Specjalność ma znaczenie
- Uczelnia uwzględniając specyfikę rynku pracy pedagogów i nauczycieli znacznie poszerzyła ofertę specjalności na kierunku Pedagogika. Już na etapie studiów licencjackich stwarzają one możliwość zdobycia unikalnych kwalifikacji, gwarantujących łatwiejszy start zawodowy – zwraca uwagę dr Sabina Ratajczak, Prodziekan WSB.

Są to m.in. specjalność edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkole z elementami terapii pedagogicznej, resocjalizacja z profilaktyką społeczną, czy edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne z elementami logopedii.

Oferta kierunku Informatyka została wzbogacona o specjalności kształcące ekspertów cloud computingu i systemów rzeczywistości wirtualnej, obecnie najdynamiczniej rozwijających się obszary branży IT. – Zdecydowałem się na Informatykę w WSB ze względu na ciekawy i bogaty program, a także wyspecjalizowaną kadrę wykładowców, w której ponad połowa to praktycy. Wiem, że aby zdobyć pracę u gigantów branży informatycznej, takich jak IBM czy Microsoft muszę być maksymalnie aktywny i konkurencyjny. Korzystam z darmowych, specjalistycznych szkoleń. Byłem także na zagranicznym stażu - mówi Rafał Gołębiewski, student WSB.

Im wcześniej, tym lepiej
Dla kandydatów, którzy zdecydują się na studia zaoczne Wyższa Szkoła Biznesu przygotowała korzystny system bonifikat. W ramach programu „Im wcześniej, tym lepiej”, kandydaci, którzy zarejestrują się w systemie rekrutacyjnym WSB (www.rekrutacja.wsb.edu.pl) do 30 czerwca, a dokumentację uzupełnią do 14 lipca studiować będą taniej aż 650 zł. Potem wysokość zniżki stopniowo maleje.