Na styku nauki i biznesu - spotkanie częstochowskich przedsiębiorcówKilkudziesięciu biznesmenów, członkowie Loży Częstochowskiej Bussines Center Club i przedstawiciele władz miasta spotkali się we wtorek 22 października w siedzibie BCC podczas warsztatu "Nowa Era Biznesu", który poprowadził ekonomista i analityk finansowy Marek Zuber.

- Współpraca Loży Częstochowskiej BCC z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się zaledwie dwa miesiące temu. Tymczasem zaowocowała ona już dwoma projektami edukacyjnymi, które - jestem przekonana - będą służyć rozwojowi mieszkańców naszego miasta. Dziś wspólnie otwieramy Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSB, natomiast 6 listopada zainaugurujemy działalność Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Już dziś zapraszamy młodzież na zajęcia i warsztaty – mówiła Katarzyna Woszczyna, wiceprezes Zarządu BCC, kanclerz Loży Częstochowskiej.

Z kolei dr Marcin Lis, prorektor WSB ds. Rozwoju i Spraw Studenckich zwracał uwagę na współpracę sektora nauki i biznesu w procesie kształcenia i podnoszenia kwalifikacji menedżerów. – Dla Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej współpraca z sektorem biznesu jest absolutnym priorytetem. Z jednej strony przekłada się to na realizację projektów i badań naukowych. Ich wyniki służą wzrostowi innowacyjności przedsiębiorstw i gospodarki. Z drugiej strony uczelnia tak konstruuje ofertę kształcenia, by realizować konkretne potrzeby biznesu w zakresie podnoszenia kompetencji kadry menedżerskiej i pracowników – mówił dr Marcin Lis.

Podczas części warsztatowej Marek Zuber dzielił się z przedsiębiorcami wiedzą i doświadczeniami z zakresu zarządzania ryzykiem w firmie oraz innowacyjnych modeli biznesowych.

Spotkanie było okazją do prezentacji potencjału dydaktycznego uczelni, a także oferty Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSB. – Ofertę skierowaną do częstochowskich mieszkańców i przedsiębiorców opracowano w oparciu o wyniki wnikliwej analizy specyfiki lokalnego rynku – wspomniał dr Marcin Lis.

W spotkaniu z częstochowskimi przedsiębiorstwami uczestniczyli, m.in Mirosław Soborak, Zastępca Prezydenta Częstochowy, Dominik Penar, Prodziekan WSB ds. Kształcenia Ustawicznego.

Obecnie Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSB prowadzi nabór na studia podyplomowe, m.in. na kierunkach: Ochrona danych osobowych w administracji i w biznesie, Zarządzanie BHP , Akademia Profesjonalnego Coachingu, Controling i audit w przedsiębiorstwie, Kadry i płace w praktyce, Menedżerskie studia podyplomowe - Executive MBA, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Menedżer Innowacji, Menedżer Motoryzacji.