Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
     
Kryminologia
Kierunki studiów - Prawo i administracja
Kryminologia jest nowoczesnym i prekursorskim w skali kraju kierunkiem studiów. W ramach studiów studenci poznają zagadnienia praktyczne i teoretyczne z zakresu przestępczości i zjawisk dewiacyjnych, z którymi spotkają się w swoim, przyszłym życiu zawodowym. Jeśli wiążecie swoją przyszłość z kryminologią to studia na tym interdyscyplinarnym kierunku są dla Was doskonałym rozwiązaniem.

W trakcie studiów:
Program studiów kryminologicznych ma charakter przekrojowy i oparty został na najnowszych osiągnięciach z dziedzin takich jak: biologia, psychologia, socjologia, politologia, zarządzanie, filozofia, prawo, oraz oczywiście kryminologia.
Z jakimi przedmiotami spotkają się studenci w ramach studiów I stopnia? Oto one:
Kryminologia stosowana
Etyka służb publicznych
Socjologia prawa
Metodologia badań społecznych
Historia przestępczości i kontroli przestępczości
Prawo represyjne. Zagadnienia procesu karnego
Wiktymologia  
Strategie zapobiegania przestępczości
 
Po studiach:
Kierunek Kryminologia zapewnia zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych zapewniających wysokie kwalifikacje do pracy w szeroko pojętym wymiarze sprawiedliwości - policji, służbach więziennych, sądownictwie. Ponadto absolwenci mogą pełnić ważne funkcje w organizacjach pozarządowych - mediatorów, pracowników społecznych, etc.
Cała Polska   Białystok   Bydgoszcz   Gdańsk   Gdynia   Gorzów Wlkp   Katowice   Kielce   Kraków   Lublin   Łódź   Poznań   Olsztyn   Opole   Rzeszów   Sopot   Szczecin   Toruń   Warszawa   Wrocław   Zielona Góra  

 

Student na Śląsku

Student na Śląsku

katowicePrawdziwa kopalnia wiedzy - tak śmiało można nazwać ofertę studiów w województwie śląskim. Wystarczy wspomnieć, że możesz podjąć studia aż w dwunastu spośród dziewiętnastu miast skupionych w aglomeracji. Najsilniejsze ośrodki akademickie to oczywiście Katowice i Gliwice. Ale poza tzw. Metropolią Silesia masz jeszcze do wyboru studia w kilkunastu innych miejscowościach regionu.

Więcej…